bvt
18 بهمن 1401 - 14:51

اعتبارات استانی خراسان شمالی اندک است

بجنورد- استاندار خراسان شمالی با اشاره به تقسیم اعتبارات بر اساس شاخص جمعیت، گفت: اعتبارات استانی خراسان شمالی اندک است لذا باید به دنبال جذب سرمایه گذار باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حسین نژاد ظهر سه شنبه در جمع نمازگزاران شهر درق اظهار کرد: توجه به نقاط محروم بیش از سایر نقاط باید مورد تاکید قرار گیرد و در توزیع اعتبارات سهم نقاط محروم ویژه دیده شود.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: در نظام برنامه ریزی کشور درآمدهای مختلف با ضرایبی بین استان‌ها تقسیم می‌شود لذا اعتبارات استان خراسان شمالی بر اساس شاخص جمعیت و سهم شهرستانی برای آن تعریف می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اندک بودن این اعتبارات باید به دنبال جذب سرمایه گذار و تحول در بخش کشاورزی و صنعت و سایر حوزه‌ها باشیم.

حسین نژاد با بیان اینکه دشمنان ما با انواع دسیسه‌ها و توطئه‌ها در حال فتنه افکنی در داخل کشور هستند، گفت: این در حالیست که تبعیض، فساد و ناکارآمدی از عمده ترین ویژگی‌های رژیم ستمشاهی بود لذا نسل جدید باید از این روند آگاهی یابند چون مردم ما به دنبال مسائل مادی نبودند بلکه حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی را هدف اصلی خود قرار داده بودند.

حسین نژاد بیان کرد: براندازی این کشور به همین راحتی نیست زیرا مردم ایران در سایه رهبری مقام معظم رهبری و تعالیم دینی دارای ریشه‌های قوی هستند که هیچ‌گزندی به آن وارد نمی‌شود.

وی خاطر نشان کرد: وحدت و همدلی موجب توسعه و پیشرفت شهرستان در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سپس عمرانی شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1024952