bvt
18 بهمن 1401 - 15:05

تولید مکمل‌های نانو دارو در هلال احمر برای نخستین بار

مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: مکمل‌های نانو دارو در سازمان تدارکات پزشکی، برای اولین بار تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا عسگری مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در تشریح دستاوردهای سازمان تدارکات پزشکی در چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی‌گفت: وقوع زلزله خوی به ما نشان داد که امدادگران هلال احمر همگی دست به دست هم دادند تا به مردم آسیب دیده از زلزله خوی کمک کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه کارویژه هلال احمر فقط امداد و نجات در حوادث نیست و حوزه‌های دیگری در هلال احمر وجود دارند ادامه داد: این حوزه‌ها با هدف تسکین آلام بشری تشکیل شده‌اند، یکی از این ارگان‌ها، سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر است که سابقه طولانی در ارائه خدمات سلامت دارد.

عسگری خاطرنشان کرد: عمده فعالیت سازمان تدارکات پزشکی در بخش تهیه و تولید تجهیزات پزشکی و تولید داروها است. سازمان تدارکات پزشکی ۱۱۲ میلیون دوز واکسن کرونا در سخت‌ترین شرایط به لحاظ دیپلماتیک، به دست مردم رساند. این مسئله با تلاش تولیدکنندگان داخلی و تلاش سازمان تدارکات پزشکی در چند سال وقوع کرونا تحقق یافت.

مدیر عامل تدارکات پزشکی ادامه داد: شرکت داروسازی بسیاری از نیازهای مردم در حوزه دارو را تأمین می‌کند. در چند ماه گذشته که کمبود داروهای آنتی بیوتیک در کشور احساس تولید دارو ۵ برابر افزایش یافت.

وی افزود: سازمان تدارکات پزشکی و سازمان‌های وابسته به آن در هلال احمر در روزهای سخت در کنار مردم هستند تا نیازهای آنها را به دارو برطرف می‌کنند.در حوزه تجهیزات پزشکی هم سازمان تدارکات پزشکی به بیماران دیالیزی کمک‌هایی از جمله تأمین ست و صافی دیالیز می‌کند. علاوه بر این سازمان تدارکات پزشکی در حوزه ساخت تجهیزات پزشکی به بیماران تالاسمی و غیره کمک می‌کند و این تجهیزات را در اختیار بیماران نیازمند قرار می‌گیرد.

به گفته این مقام مسئول؛ محصولات مبتنی بر دانش بنیان در طیف وسیعی در شرکت‌های تولیدی ما در چند سال گذشته به تولید رسیده است. محصولات تولیدی سازمان تدارکات پزشکی برای تمام مردم کشور تولید می‌شوند.

عسگری ادامه داد: یک شرکت دیگر نیز برای فرآوری گیاهان دارویی در سازمان تدارکات پزشکی داریم که داروهای گیاهی مورد نیاز مردم را تولید می‌کند.

عسگری در ادامه بیان کرد: در زمینه دارو در هر زمان که دچار کمبود می‌شویم یا با مکانیزم و سازوگار افزایش تولید و یا واردات که در چند ماه گذشته آن را انجام داده‌ایم، نیاز مردم را تأمین می‌کنیم.

مدل عامل تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر در ادامه افزود: مکمل‌های نانو دارو در سازمان تدارکات پزشکی، برای اولین بار تولید خواهد شد و به استفاده مردم خواهد رسید، به زودی از این داروها رونمایی خواهد شد. سازمان پزشکی شرکت‌های پخش مختلفی در سراسر کشور دارد و این داروهای تولیدی می‌تواند به استفاده تمام مردم برسد.

وی با اشاره به اینکه سازمان تدارکات پزشکی آنچه نیاز مردم در حوزه سلامت است را تولید می‌کند افزود: در مواقعی که بحران‌های دارویی را در کشور داریم به شکل منجی در کنار وزارت بهداشت قرار می‌گیریم.

عسگری در پایان گفت: از کمک تمام دستگاه‌هایی که می‌توانند در کنار هلال احمر قرار بگیرند و به ما برای تولید دارو کمک کنند، استقبال می‌کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1025007